دانشنامه طلا و جواهر

راهنمای خرید یک حلقه ی نامزدی مناسب

حلقه ازدواج

یافتن یک حلقهی نامزدی مناسب میتواند به یک کابوس بدل شود! چه سنگی، چه طرحی، چه رکابی و هزاران سوال دیگر که شما را میان انتخابهای مختلف سردرگم میکند؛اگر میخواهید نامزد خود را غافلگیر کرده و بدون حضور او حلقهای مناسب را انتخاب کنید و یا از آن دسته خانمهای سختگیر هستید که جزییات برایتان اهمیت زیادی دارد و یا حتی اگر هیچ چیز از طلا و جواهرات نمیدانید این مقاله میتواند کارتان را برای خرید حلقه آسانتر کند.

یافتن یک حلقه ی نامزدی مناسب میتواند به یک کابوس بدل شود! چه سنگی، چه طرحی، چه رکابی و هزاران سوال دیگر که شما را میان انتخابهای مختلف سردرگم میکند؛اگر میخواهید نامزد خود را غافلگیر کرده و بدون حضور او حلقهای مناسب را انتخاب کنید و یا از آن دسته خانمهای سختگیر هستید که جزییات برایتان اهمیت زیادی دارد و یا حتی اگر هیچ چیز از طلا و جواهرات نمیدانید این مقاله میتواند کارتان را برای خرید حلقه آسانتر کند.

همان طور که میدانید حلقههای نامزدی معمولا حلقههایی تک نگین است که به انگشتر سولیتر نیز معروف است، البته نمونههای غیر تک نگین هم درمیان گزینههای موجود قرار دارد، در ادامه برخی از معیارهایی که باید در نظر بگیرید را به شما معرفی میکنیم، پس پیش از خرید حلقهی نامزدی، این متن را تا انتها بخوانید.

  • شکل بیشترین اهمیت را دارد

پیش از همه شما باید بدانید که چه شکلی مورد علاقهی شما یا نامزدی است که میخواهید او را با دادن یک حلقه غافلگیر کنید. با مشخص کردن این موضوع خیلی ابهامات دیگر هم روشن میشود، شکل درواقع هندسهی سنگ، برش و چگونگی قرار گرفتن سنگ قیمتی انگشتر بر روی پایه را مشخص میکند.

  • رکاب و سنگ انگشتر

پس از آنکه شکل سنگ برایتان روش شد، باید به رکاب و چگونگی قرارگیری آن بر روی رکاب یا رینگ انگشتر توجه کنید؛ هر یک از حالات و شکلها، حال و هوایی متفاوت را ایجاد میکند. یک الماس یا برلیان گرد درون قاب  و در وسط حلقه میتواند ترکیبی مدرن را ایجاد کند. از سوی دیگر نگینی بیضی که به صورت برجسته و با چهار شاخه به حلقه متصل میشود، شکلی کلاسیکتر به خود میگیرد. پس همانطور که میبینید شما باید به ترکیبی مناسبی از شکل نگین و پیادهسازی توجه نمایید.

  • اگر میخواهید نامزدتان را غافلگیر کنید!

این روزها بیشتر اوقات نامزدها با هم برای خرید حلقه میروند، اما اگر میخواهید نامزد خود را غافلگیر کنید،پیش از خرید باید از موضوعاتی مطمئن شوید. برای اینکه از سلیقه‌‌ی او مطمئن شوید تا همان حلقهی طلایی را تهیه کنید که او را خوشحال کند، میتوانید از بهترین دوست یا خواهر و برادران او کمک بخواهید، اما اگر نگران هستید که سورپرایزتان لو رود، پس پیش از خرید کمی به جواهراتی که او میآویزد بیشتر دقت کنید، آیا او بیشتر پلاتین و نقره میآویزد یا بیشتر اهل زیورآلات طلایی است؟ سراغ جواهرات با شکوه و پرجزییات میرود یا زیورآلات طلایی سادهتر را بر میگزیند؟ بهتر است سبک و سیاق و سلیقهی او را به دقت بررسی کرده تا بهترین انتخاب را داشتهباشید.

  • چه فلز گرانبهایی را انتخاب میکنید؟

وقتی صحبت از رکاب به میان میآید، گزینههای مختلفی پیش رویتان قرار میگیرد. یکی از محبوبترین فلزات گرانبها، پلاتین است که دوام و خلوص بالایی داشته و انتخابی بسیار مناسب برای کسانی است که آلرژی دارند. انتخاب محبوب بعدی، طلا است که در رنگهای مختلفی دیده میشود، زرد، سفید، رزگلد و حتی سبز؛ علاوه بر این دو فلز گرانبها، برخی هم به سراغ حلقههایی از فلز پالادیم رفت و یا ترکیبی از طلا و پلاتین را برای حلقهی نامزدی برمیگزینند.

  • یک سنگ گرانبها

خرید انگشتر حاضر و آماده از طلا و جواهر یکی از گزینهها است، اما اگر قصدتان غافلگیر کردن و هدیه دادن حلقهی نامزدی است و نمیدانید که کدام ترکیب و شکل مورد پسند همسر آینده شما خواهد بود، یکی از امکانها این است که یک سنگ، یک جواهر گرانبها همچون الماس و یا برلیان را تهیه کنید. البته برای انجام این کار هزینهی شما کمتر از تهیهی یک حلقهی نامزدی آماده نخواهد بود در نتیجه هنگام انتخاب دقت کافی را به خرج دهید، حتی شاید بد نباشد که از طلافروش بخواهید که به شما اجازه دهد تا با ذرهبینهای مخصوص تراشهای این جواهر را بررسی کنید. یادتان باشد که حتما برای خرید به سراغ طلا فروشیهای معتبر و مطمئن بروید.

  • مطمئن خرید کنید!

برای خرید حتما به سراغ طلا و جواهرفروشیهای معتبر بروید؛ البته این روزها بسیاری از این فروشندگان معتبر وبسایتهایی نیز دارند که میتواند با صرف وقت کمتر، حلقهی نامزدی مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

  • زمان کافی

برای خرید حلقهی نامزدی باید زمان کافی بگذارید تا فرصت مناسب برای گشتن و یافتن بهترین گزینه را داشتهباشید؛ همچنین به خاطر داشتهباشید که ممکن است بخواهید حلقهی نامزدی با سنگ و فلز گرانبهای مورد نظرتان را سفارش دهید که برای آمادهسازی دسته کم به شش هفته زمان نیاز دارید تا خیالتان از سروقت حاظر شدن حلقهی نامزدی راحت باشد.

  • چهار معیار معروف

برای انتخاب هر انگشتر جواهر نشانی میگویند که باید به چهار معیار مهم توجه کنید، چهار معیار که در زبان انگلیسی به ۴C معروف شدهاست، این چهار نکته عبارتند از رنگ، تراش، شفافیت، عیار یا غیراط؛ به طور مثال الماسهایی که بیرنگتر هستند، کمیابترند یا غیراط الماس به وزن و اندازهی آن اشاره داد؛ در واقع شما باید برای خود این معیارها را باید اولویت بندی کنید. این معیارها درواقع زبان بینالمللی برای بررسی جواهرات است.

  • کمک بخواهید

اگر انتخاب حلقهی نامزدی برایتان دشوار است، میتوانید از  دیگران کمک بخواهید، از دوستان یا اقوامی که تجربهی بیشتری نسبت به شما در خرید طلا و جواهرات دارند، بخواهید تا در هنگام خرید شما را همراهی کنند؛ همچنین در هنگام خرید نیز خجالت نکشید و تمامی سوالهایتان را از فروشنده بپرسید، به هرحال فروشندگان طلا و جواهر بهترین و معتبرترین مرجعی هستند که میتوانند شما را در مورد جزییات راهنمایی کنند. همهی مواردی را که برایتان اهمیت دارد، بر روی کاغذ بنویسید تا فراموش نکرده و هنگام خرید آنها را دوباره بررسی کنید.

خرید حلقهی نامزدی میتواند یکی از مهمترین و حساسترین خریدها باشد، اما یک تجربهی گرانبها هم برای شما به شمار میرود و کارتان را برای خرید حلقه‌‌های ازدواج آسانتر میکند؛ این روزها به لطف فضای مجازی میتوانید مدت زمان مناسبی را صرف جستجو و پیدا کردن مدلهای محبوبتان کنید و حتی میتوانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید. یادتان باشد گرچه یافتن یک حلقهی نامزدی مناسب کاری است بسیار مهم، اما قرار است برای شما خاطرهای شیرین بسازد، پس از بیش از اندازه سختگیری نکنید و به این روند گشتن و پیدا کردن حلقهی نامزدی به چشم فصلی جذاب از زندگی نگاه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =